12 listopada 2014 08:30 | Aktualności

GMINNY KONKURS „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA” ROZSTRZYGNIĘTY!

Woda jest źródłem wszelkiego życia na Ziemi. Wiemy, że jej zasoby są niewystarczające. Docierają do nas informacje o krajach, w których brak wody pitnej powoduje groźne choroby lub śmierć.
  W codziennym życiu rzadko zastanawiamy się nad problemem dostępności, ilości i jakości wody. Ona po prostu jest. Nasze działania często odbiegają od wskazań proekologicznych.

Troska o stan środowiska, w którym żyjemy, a szczególnie o wodę jako źródło życia, powinna być przedmiotem zainteresowania i troski  nas wszystkich. Ważne jest więc, aby uczniowie w jak najmłodszym wieku pozyskali odpowiednią wiedzę na ten temat, wyrobili w sobie nawyki oszczędzania i szanowania wody.

Gminny konkurs „ Woda źródłem życia” został przeprowadzony  we wszystkich  szkołach oraz przedszkolu Gminy Węgorzyno. Tematem konkursu była woda, jej znaczenie w przyrodzie i życiu każdego człowieka.

W szkołach podstawowych konkurs odbył się 05.11.2014r., w dwóch kategoriach wiekowych:

• Dla uczniów klas 0-3 – konkurs plastyczny
  • Dla uczniów klas 4-6 – konkurs wiedzy.

W Szkole Podstawowej w Węgorzynie do konkursu wiedzy o wodzie zgłosiło się 49 uczniów z klas 4-6, a przystąpiło do niego 41 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Anna Jarmołowicz-Pieróg i Aleksandra Wieczorek. Rozwiązując zadania zamknięte i otwarte maksymalnie można było zdobyć 31 punktów. Najwyższe wyniki uzyskali:

I m. – Mateusz Bernat kl.6b

II m. – Michał Liczbiński kl. 6b

III m. – Bartłomiej Grekowicz kl. 6a.

W konkursie plastycznym wzięło udział 58 uczniów z klas 0-3. Wyboru najlepszych prac dokonała komisja w składzie: Roman Kanicki, Małgorzata Sajchta i Anna Jarmołowicz-Pieróg. Zwycięzcami tej kategorii są:

I m. – Tomasz Kowal kl. 1b

II m. – Amelia Kisała kl. 1c

III m. – Roksana Jasik kl. 0a.

Wręczenie nagród już wkrótce w Urzędzie Miasta w Węgorzynie!

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Jarmołowicz-Pieróg

Zdjęcia: