Miło nam Cię powitać na stronie Szkoły Podstawowej w Węgorzynie!

Aktualności

18 czerwca 2018 12:04 | Aktualności

ŚWIĘTO SZKOŁY "ŻYJ BEZPIECZNIE"

 

 

 

 

       7 czerwca  obchodziliśmy Święto Szkoły, które w tym roku przebiegało pod hasłem ,, Żyj bezpiecznie’’.  Ten dzień stał się okazją do podsumowania kampanii    ,, STOP WULGARYZMOM I PRZEMOCY’’, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią oraz ograniczenie występowania agresji słownej i fizycznej. Podjęte działania  mają służyć poprawie relacji interpersonalnych między uczniami. W ramach obchodów Święta Szkoły zorganizowano szereg działań profilaktycznych. Odbył się konkurs na klasowy plakat dotyczący przeciwdziałaniu wulgaryzmom i przemocy. Ich wykonanie poprzedzone było przeprowadzeniem lekcji wychowawczej poświęconej zagadnieniom związanym z normami i zasadami tak, by każdy uczeń dobrze rozumiał ich znaczenie. Uczniowie, chcąc zaprezentować swoje hasła, wyruszyli w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta, przekonując mieszkańców Węgorzyna do reagowania na przejawy agresji i nieużywania wulgaryzmów. 

 

     O tym, jak być dobrym i że warto żyć pięknie przekonywali nas artyści z Małego Koła Teatralnego w przedstawieniu profilaktycznym opowiadającym o życiu Michaliny. Starsi uczniowie przygotowali zabawne, a jednocześnie pouczające scenki, chcąc w ten sposób pokazać swoim młodszym koleżankom i kolegom, jak bezpiecznie korzystać z komputera i jak być bezpiecznym na drodze.

 

      Uczniowie mogli w tym dniu spotkać się także z pracownikami PKP, którzy przekazywali fachową wiedzę na temat bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym, peronie czy  podczas podróży pociągiem. Spotkanie wzbogacono filmem ,, Bezpieczny przejazd’’ , licznymi konkursami,  kolorowymi gadżetami zapewniającymi bezpieczeństwo.  Pogadanki z paniami pielęgniarkami dały możliwość zdobycia wiedzy na temat zasad zdrowego stylu życia, roli aktywności ruchowej, wypoczynku czynnego i biernego tak, by uczniowie naszej szkoły czuli się bezpieczni fizycznie i psychicznie. Specjaliści od uzależnień reprezentujący grupę Monar, a także psycholog z poradni psychologiczno- pedagogicznej poddali dyskusji zagadnienia związane  z uzależnieniami celem uświadomienia młodemu człowiekowi, jak  zgubne mogą być substancje psychoaktywne. Uczniowie mieli także możliwość wykonania prac plastycznych na temat wartości, którymi warto kierować się w życiu. 

 

     Święto Szkoły stało się okazją do zdobycia szerokiej wiedzy ( także poprzez zabawę), dało  możliwość spotkań ze specjalistami i podsumowania działań profilaktycznych. Wszystkie te przedsięwzięcia miały zapewnić bezpieczeństwo podczas nadchodzących wakacji, aby przeżyć je pięknie, a więc bezpiecznie.     

 

Katarzyna Staroń

Przeczytano: 221 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: